Március 17-én egy előrehozott mérkőzéssel kezdődött meg a Nemzeti Bajnokság felnőtt küzdelemsorozata.

A pályaválasztó ugyan a fővárosi MUFA RKSE volt, mégis Győrben került megrendezésre az Up&Fly elleni mérkőzésük. A gyirmóti Alcufer Stadion lesz ugyanis a nyári Európa-bajnokság helyszíne, s a legtöbb válogatottat adó két egyesület amolyan "terepszemleként" tesztelte a helyszínt.

A körülmények kifogástalanok voltak, és örömünkre sok néző látogatott ki a derbire (anélkül, hogy bárkit megbántanánk: esetenként egy labdarúgó NB I-es meccsen kevesebb szurkoló ül a lelátókon).

A kisalföldi szélcsatornát a "hazai" gárda használta ki jobban, mind zónavédekezésben, mind a zónavédekezés elleni támadásvezetésben nagyobb rutinról tettek tanúbizonyságot a fővárosiak. A pontszámbeli különbség azonban nem fejezi ki jól a játék képét. A győriek ugyanis nem adták könnyen a győzelmet, a mérkőzés úgy tartott 80 percig, hogy egyik csapat sem élt az időkérés lehetőségével. A 8:1 arányú félidő után 15:3 állt az eredményjelzőn lefújáskor.

Az Up&Fly március 23-án a Heroes ellen jívíthat, míg a MUFA május 12-én a MAFC ellen folytatja a bajnokságot.

NB I. (előrehozott mérkőzés) 2019. március 17. Győr-Gyirmót Alcufer Stadion.

MUFA RK SE 15:3 Up&Fly FSE

Jók: (MUFA) Paksai M., Szalóky, Harsányi, Csanády, Barna, Paksai L. (Up&Fly) Pasztendorf A., Kollár-Nagy, Halász, Luka